Світова криза у 2024 році: економіст назвав причини ескалації між Китаєм та США

Економіст поділився думкою, чи варто чекати у 2024 році великої економічної кризи чи дефолту України.
Читать на русском
долар, долар.

Економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ заявив, що буквально завтра світова економіка не обвалиться, світові ринки дуже рідко падають, як за принципом каменя, кинутого в колодязь.

Про це Олексій Кущ заявив в інтерв'ю UKRLIFE.

"Тобто завжди є падіння, потім відновлення - його називають ще корекція: вихід на нову епоху, іноді навіть відіграються назад втрачені позиції, але тут увагу привертає той факт, що глибина падіння була досить глибока", - повідомив Кущ.

Є деякі фундаментальні чинники.

Падіння було секторами і воно торкнулося в основному великих технологічних.
Чому розслаблятися не варто і чому все одно ця криза на нас чекає попереду.

Економіст розповів, у чому полягає циклічність поведінки світової економіки.

"У тому, що існують довгі цикли розвитку, так звані цикли Контратьева, вони в середньому 20-30, іноді 40 років, є менш довгі цикли... В основі всього лежить споживання, тобто ринок. Відповідно, можна виробляти все, що завгодно, але якщо споживання цих товарів не зростає, то, відповідно, це загрожує економічними кризами", - заявив Кущ.

Зараз ми спостерігаємо, кожен довгий цикл базується на певному технологічному укладі, кожен конкретний технологічний уклад формує свою масову продукцію.

Зараз визначається, хто буде лідером технологічного розвитку, бо старі ланцюжки, в яких вже є визнані лідери та чемпіони – відмирають, а нові ланцюжки починають лише формуватись.

Фінансовий аналітик додав, що всі вільні місця цим пояснюється різке суперництво між Китаєм і США, тому що Китай хоче захопити лідерство і він це в принципі зараз намагається зробити, а Америка природно намагається цього не допустити, ось цьому пояснюється і така геополітична напруга.

Останні новини України:

Нагадаємо, на українців чекають серйозні зміни курсу долара і євро.

Як повідомляла Politeka, курс долара побив новий рекорд.

Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої.


Конфлікт між інтересами регіонів та центру: економіст оцінив, чи готові російські еліти закінчити війну

Modus vivendi і modus operandi: експерт пояснив, як можна зупинити війну за допомогою торгівлі та Китаю

Добрива, навчання та участь у війні: експерт пояснив, які торги зараз точаться навколо Білорусі

«Та сама математика»: експерт оцінив, чи звалиться росія через нафту так само, як СРСР

Середньовічна облога: експерт оцінив, чим закінчиться енергетична блокада Куби

«Травень – це перехідний місяць»: журналістка пояснила, чому пенсії затримуються

Юрій Ванетик розповів про підходи Заходу до відновлення України

Досвід в обмін на комплектуючі: експерт розповів про співпрацю Тайваню та України

Війна, гроші та зерно: експерт пояснив, чому виник скандал між Україною та Ізраїлем

Що нового в Apple iPhone 17 і чим він відрізняється від попередника

«Порушується міжнародне право»: експерт оцінив, чому Ізраїль купує крадене українське зерно

Нафтопровід «Дружба» знову працює: експерт оцінив, чи варто було його відновлювати

«Ніхто не виграє»: експерт пояснив, чому через війну на Близькому Сході програють усі

«Швидкого податкового полегшення не буде»: журналістка розповіла про продовження військового збору

"ДТЕК Нафтогаз" веде переговори з українсько-американським інвестфондом - Bloomberg

«Ми цим перехворіли»: політик оцінив, чи позбулась Україна олігархів

У нас промисловість впала утричі з 1991 року, – експерт розповів про ситуацію в українській економіці

Треба чекати на економічний колапс, він неминучий, – Аркадій Бабченко про падіння режиму путіна

Російські пірати Азовського моря: експерт розповів про боротьбу з продажем викраденого українського зерна

Показати ще