Китай почав "полювання" на продукти та сировину: експерти розповіли для чого Сі Цзіньпін робить "стратегічні" запаси

Величезні нові запаси зерна, природного газу та нафти пророкують майбутні проблеми Китаю.
Читать на русском
Сі Цзіньпін, Китай

Минулого року імпорт багатьох основних ресурсів Китаєм побив рекорди, а імпорт усіх видів товарів зріс на 16% в обсязі.

Він все ще зростає, збільшившись на 6% за перші п'ять місяців цього року. Враховуючи економічні проблеми держави, це не відображає зростання споживання.

Натомість Китай, схоже, накопичує матеріали швидкими темпами — і тоді, коли товари дорогі.

Політики у Пекіні, схоже, стурбовані новими геополітичними загрозами, не в останню чергу тим, що новий яструб-президент Америки може спробувати перекрити найважливіші шляхи постачання до Китаю.

Страх виправдано, оскільки Китай залежить від іноземних ресурсів. Хоча країна є світовим центром переробки багатьох металів, вона імпортує більшу частину необхідної сировини.

Залежність Китаю є найгострішою щодо продовольства.

Усвідомлюючи цю вразливість, Китай почав створювати «стратегічні» запаси зерна та оборонних мінералів наприкінці холодної війни, які він потім поповнив на піку свого економічного буму нафтою та промисловими металами.

Три нещодавні події спонукали до ще більшого накопичення запасів. У 2018 році президент Дональд Трамп ввів тарифи на китайський експорт на суму 60 млрд доларів на рік, змусивши Китай вжити заходів у відповідь, ввівши мита на американські соєві боби.

Потім з'явився COVID-19, який порушив ланцюжки поставок та підвищив вартість матеріалів.

Потім війна в Україні підняла ціни і продемонструвала готовність Америки використовувати ембарго.

Тепер Трамп, який не приховує свого бажання сковувати Китай, має пристойні шанси повернутись до влади.

Це накопичення непокоїть американців, і не тільки тому, що воно може призвести до інфляції за рахунок підвищення цін на сировинні товари.

Постачання, на які полює Китай, — це ті, які йому знадобляться, щоб пережити конфлікт, можливо, через блокаду Тайваню.

"Якщо порівняти це з нарощуванням військової могутності Китаю, це починає викликати занепокоєння", - говорить Габріель Коллінз, колишній аналітик Міністерства оборони США.

Джерело: economist .

Читайте також:

Ядерна загроза від Китаю: як США можуть відреагувати і які країни увійдуть до їхнього військового альянсу.

Як виборча кампанія, Трампа розкриває його диктаторські наміри: у чому головна небезпека для демократів.

Байден переживає критичний момент: демократи посилили заклики відмовитись від виборів.


Історія з нафтопроводом «Дружба»: експерт заявив, що ЄС приєднується до тиску на Україну

«Ви можете тут заробити»: експерт пояснив, як залучити іноземців у ЗСУ

Російська нафта чи електроенергія: експерт оцінив, як вирішити проблему з Угорщиною і Словаччиною

Справа не у пропаганді, а у виплатах: експерт розповів, чому росіяни йдуть на війну

30% просіли у 2025 році, можемо просісти ще більше у 2026, – експерт про чеську ініціативу з поставки снарядів

Вибори і референдум уже 15 травня: експерт розповів, за яких умов це можливо

Нові перегони ядерних озброєнь: експерт пояснив, чому США не хочуть продовжувати СНО-ІІІ

На нас чекає гонка ядерних озброєнь, – політолог про закінчення договору СНО-ІІІ

«Індія робить поворот на Захід»: експерт розповів, що втратить росія

Ціни на нафту та удари по НПЗ: експерт назвав ймовірну причину енергетичного перемир'я

ЄС забороняє поставки російського газу: експерт оцінив, чи на довго це рішення

Зона вільної торгівлі в обмін на мирну угоду: експерт розповів, що Україні пропонують США

«Економічні механізми – це квінтесенція українця»: експерт пояснив, чому сценарій Сінгапуру у нас неможливий

Всесвітній економічний форум: експерт розповів, чи варто чекати прогресу у мирному процесі

Продукти і ціни: журналістка попередила про подорожчання у лютому

Експерт розповів про виклики нового світу: «Кардинальна зміна і способів управління, і методів»

«Путін боїться»: експерт розповів, що віз російський танкер, який затримали США

«Трамп забанить усю російську нафту»: експерт пояснив, як США розіграють карту Венесуели

Штучний інтелект і освіта: професорка оцінила переваги і ризики нових технологій

Показати ще