Критично важливий виклик для економіки: експерт розповів про небезпеку росту віртуального ВВП України

У сучасних умовах оцінка економічної спроможності країни за допомогою ВВП може бути оманливою, особливо це видно в порівнянні з США та Китаєм.
Читать на русском
гривня, гроші, виплати, пачка грошей

Війна — це передусім змагання матеріальних ресурсів, повідомляє Politeka.net.

Про це для ДС розповів фінансовий аналітик та економіст Олексій Кущ. Він додав, що розвинений сектор послуг та фінансові потоки важливі для мирної економіки, але в умовах війни, де критично важливо виготовляти снаряди чи дрони, лише послуги не допоможуть забезпечити перемогу. Відсутність достатнього матеріального виробництва під час війни може стати серйозною перепоною для економіки.

У той час, коли США роблять ставку на відновлення своєї матеріальної бази через так звану «трампономіку», Китай, з його значною виробничою потужністю, залишає за собою лідерство у виробництві критично важливих матеріальних ресурсів. Наприклад, Китай випускає стільки ж зброї, скільки й США, а у випадку з боєприпасами — навіть більше за Росію. Водночас віртуалізація економіки, яка спостерігається в західних країнах, додає до ВВП значну частину послуг, проте не сприяє зміцненню матеріальних потужностей, повідомляє Політека.

Україна переживає серйозні економічні виклики через війну та інші глобальні зміни. Порівняння матеріальної та віртуальної складової ВВП в Україні показує, що значна частка економіки вже перебуває в секторі послуг. В результаті, структура української економіки має тенденцію до зростання «віртуального» ВВП, що, у свою чергу, погіршує доступ до реальних матеріальних активів.

Експерт наголошує, що під час і після війни Україні важливо зосередитися на розвитку виробництва, відновлення матеріальних ресурсів і інвестиціях у промисловість, оскільки втрата цієї частини ВВП вимагає серйозних зусиль для відновлення.

Джерело: dsnews.

Нагадаємо Politeka писала, Популярний овоч подешевшав ще більше: які ціни стануть новою реальністю для українців.

Також Politeka писала, Ціни на овочі до нового урожаю стануть новим ударом по гаманцям: якого подорожчання очікувати.

Як повідомляла Politeka, "Майже 2 євро, майже Європа": українці обурені стрімким здорожчанням популярного напою.


У росії 140 млрд йде тільки на війну, а ми чинимо опір за 50-60 млрд, - Михайло Шейтельман

До виборів до Конгресу йому треба показати позитивний результат: експерт розповів про тиск Трампа на переговорах

Алло розігрує електромобіль Xiaomi SU7 Gulf Blue

«США хочуть відірвати росію від Китаю»: експерт пояснив економічні плани Трампа

Податки і золото: експерт розповів, де росія шукає гроші на війну проти України

«Час переходити до реальних дій»: експерт оцінив, чи посприяють США передачі Україні активів рф

Економічна ситуація погіршується і створює тло для перемовин, – експерт об уступках со стороны рф

Боротьба з корупцією набула затяжного характеру, ми в обороні, – Микола Вересень

«План Маршалла»: ексміністр оцінив, чи стане Україна після війни такою ж індустріальною, як Німеччина

Гроші та страх: експерт розповів, як Європа намагається умовити Бельгію на репараційний кредит Україні

Газові ігри: експерт розповів, що Україна нарощує імпорт, а США витісняють росію з ринків

Спровокувати колапс у російській економіці: експерт заявив, що інструментарій санкцій США не вичерпано

«Вишенька на торті індустріального розвитку»: експерт пояснив, як Україні побудувати ефективну оборонку

Гарантії безпеки, гроші чи Донбас: експерт розповів, про що зараз сперечаються США та рф

«Стежте за грошима»: експерт розповів, як «Буревісник» поховав російську біржу

Дотації ЄС проти дешевого газу: експерт пояснив, чому Орбан усе ж таки голосує за санкції проти рф

Політтехнолог про нові нафтові санкції США: «Каток побудовано, він тепер їде і тиснутиме росію»

Експерт про нові нафтові санкції США: «Це додаток до тих пекельних санкцій, які застосовує Україна»

Кошти будуть, є рішення про озброєння, – експерт про закупку озброєнь для України

Показати ще