Наскільки відрізняються зарплати в Україні та Польщі: розрив мінімалки став ще більше

З 1 січня 2025 року мінімальна зарплата в Польщі перевищила 4600 злотих, що еквівалентно близько 1120 доларів США на місяць.
Читать на русском
євро євро

Це в шість разів більше за мінімальну заробітну плату в Україні, яка на сьогодні становить лише 8 тисяч гривень (приблизно 190 доларів).

Про це інформує Polskie Radio. Із січня мінімальна заробітня плата у Польщі зросла на 366 злотих, разом із нею також підвищили мінімальну погодинну ставку з 28,1 злотих до 30,5 злотих.

У виданні зазначають, що мінімальна зарплата в Польщі зростає щопівроку. Для розуміння, на початок 2023 року вона становила 3490 злотих і за ці два роки зросла на 1176 злотих, тобто на третину.

У той же час, в Україні мінімальна зарплата складає 8000 гривень, це у 5,89 рази менше, ніж у Польщі.

Раніше Politeka писала, що війна, розпочата Росією проти України, суттєво впливає на економічне становище країни. Експерти прогнозують, що у 2025 році завдяки підтримці міжнародних партнерів фінансову ситуацію в Україні вдасться стабілізувати.

Також Politeka писала, що аргентинський песо став найуспішнішою валютою світу за 2024 рік, зміцнившись на 44,2% відносно кошика валют торгових партнерів, незважаючи на тризначну інфляцію в країні. Як інформує Financial Time, це перевищує навіть вражаючі показники турецької ліри, яка зросла на 21,2%.

Джерело: polskieradio.

Останні новини України:

Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.

Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.

Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.


«Хто нам потрібен завтра?»: експерт пояснив, що не так із вищою освітою в Україні

Якщо брати спальні райони, то там укриття – це підвали, – Микола Томенко про провал держзавдання

Мільйонні податкові донарахування заднім числом: українські авіаперевізники під загрозою банкрутства та просят державу втрутитися

Разові виплати до Дня Незалежності: журналістка розповіла, хто скільки отримає

Дешевий газ, зв'язки і гігантський Лаос: експерт розповів про плани Китаю на росію

Путін був змушений визнати: експерт оцінив, чи спровокує паливна криза протест еліт проти війни

Відбулась реформа фінансування, а не реформа системи охорони здоров'я, – Ольга Богомолець

«Будемо возить вас за 50 грн»: експерт пояснив, чому проїзд у Києві дорожчає

Україна має ініціювати морську блокаду рф, – експерт про тіньовий флот

Торгівля проти війни: експерт пояснив, чому Китай закликає до миру між Україною та росією

Щиросерде зізнання: експерт заявив, що путін підтвердив проблеми рф через війну

Ефект доміно: експерт розповів, як далеко в росії дісталася паливна криза

Борги за комуналку: як законно захистити свої права? Чек-лист від Віцепрезидента, Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко

Все горить, путін теж незрозуміло де, - експерт про паніку на московській біржі

«Проведемо великий форум експертів»: експерт запропонував рішення історичних конфліктів України і Польщі

Є черги на заправках, але поки це не виливається в бунти, – експерт про ситуацію в рф

«Або війна, або падіння економіки»: експерт пояснив, що Китай задумав проти Тайваню

Податкова і банківська логіка в Україні рухаються у бік прозорості, – журналістка розповіла про зміни у червні

Конфлікт між інтересами регіонів та центру: економіст оцінив, чи готові російські еліти закінчити війну

Показати ще